17 Haziran 2013 Pazartesi

SALİHLİ ŞUBESİ ANKARA'DA

ENAD ÜYELERİNİ ANKARA’YA GÖTÜRDÜ


            Kısa adı ENAD olan “Engelli Aileleri Eğitim, Kültür ve  Dayanışma Derneği” Manisa, Salihli Şubesi Başkan ve üyeleri; Salihli Belediyesi’nin verdiği yardım, katkı ve ekonomik destek ile üyelerinden 100 kişiyi, 7 Haziran 2013 Cuma günü Kentimizden hareketle 8 Haziran Cumartesi günü Başkent Ankara’ya götürdü.
            İlk defa Ankara’ya giden engelli ailelerimiz sabah kahvaltısını Ankara Kurtuluş parkında yaparak; Önce, eski (Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş dönemi 2. Meclis Binası) Türkiye Büyük Millet Meclisine, oradan da yeni Türkiye Büyük Millet Meclisine geçerek, rehber eşliğinde Meclisin tamamı gezildi ve bilgi alındı.
Öğle yemeği, ENAD “Engelli Aileleri Eğitim, Kültür ve  Dayanışma Derneği” Genel Başkanı Sayın Recep ERDEM  tarafından Gençlik parkında verildi. Daha sonra da Anıt Kabir engelliler ve aileleri tarafından rehber eşliğinde gezildi, Akşam yemeği de Ankara temelli gölü çevresinde yenilerek Salihliye dönüldü.
            ENAD “Engelli Aileleri Eğitim, Kültür ve  Dayanışma Derneği” Manisa ili Salihli İlçe Şube Yönetim Kurulu Başkanı Emin KUYUCU gezinin çok olumlu, güzel, başarılı ve yararlı geçtiğini, engellilerimizin ve ailelerinin bu tür gezilere ihtiyaç duyduğunu, özellikle de Baş kentimiz Ankara’yı gezmekten, yakından tanımaktan çok mutlu olduklarını, bu mutluluğu bize esirgemeyen: Başta Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Uğur OKAY ve değerli ekibine; Ayrıca  Başkan danışmanı Perihan ÖRS’ün Yaptığı katkılardan dolayı  engelliler, aileleri ENAD yönetim kurulu ve şahsım adına teşekkür ederim.

Başkan Emin KUYUCU; ENAD “Engelli Aileleri Eğitim, Kültür ve  Dayanışma Derneği” olarak  Engelli ailelerine yönelik  bu tür gezilerin devam etmesini istiyoruz dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder