8 Mart 2013 Cuma

ENAD İle Belediye Arasında Protokol İmzalandı


SALİHLİ: ENAD İle Belediye Arasında Protokol İmzalandı

Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay ve Engelli Ailelerin Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (ENAD) Başkanı Emin KUYUCU...

Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay ve Engelli Ailelerin Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (ENAD) Başkanı Emin Kuyucu, Yörük Mahallesi'nde belediye tarafından yaptırılan Engelleri Aşma Parkı'ndaki kafeteryanın dernek tarafından kullanılması için protokol imzaladı.
Protokolün amacıyla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, "Salihli Belediyesi olarak amacımız bölgemizde resmi ve özel eğitim kurumları ile işbirliği yaparak Salihli'de yaşamını sürdüren engelli çocuklarımızın ve ailelerinin iyi eğitim almasını sağlamaktır. Salihli Belediyesi bugüne kadar hem ENAD'a hem de Tüm Engelliler ve Aileleri Kültür Yardımlaşma ve Destek Derneği'ne bugüne kadar kira desteği sağlamıştır. Bundan sonrada belediyemizin desteği devam edecek. ENAD, sosyal bir iş yapıyor, bizde bu çalışmaları sonuna kadar destekliyoruz. Bu protokol ile daha çağdaş, sağlıklı ve sıcak bir ortamda dernek faaliyetlerinizi yürüteceksiniz. Hayırlı olsun" dedi.
ENAD Başkanı Emin Kuyucu ise Salihli Belediyesi'nin ilçedeki engelli vatandaşların sosyal yaşam kalitesini yükseltmek için çok önemli adımlar attığını belirtti. Engelleri Aşma Parkı'nın da bu adımlardan biri olduğunu belirten Kuyucu, Başkan Okay'a teşekkür etti.
Protokol gereği, Yörük Mahallesi'nde bulunan Engelleri Aşma Parkı oyun alanı, kafeteryası, iç tefrişatı iki yıl süre ile derneğe devredildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder